KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12894173

nr 1289 4173

James Coignard

(1925-2008), Frankrike

Carborundumetsning, Signerad, numrerad 45/90. Bladets mått: 45x39 cm

James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 18 november 2019
kl 18:43:41

12/11 20:32:34 1      800 kr
17/11 19:43:21 2      Vinnande bud

James Coignard

Läs mer om James Coignard